Виготовлення з бісеру комахи «Метелик»

Виготовлення з бісеру комахи

Виготовлення з бісеру комахи "Метелик"

Тема: виготовлення з бісеру комахи «метелик». Плетіння на дроті.

Мета: виготовити виріб з бісеру «Метелик».

Освітня: вивчити технологію виконання виробу.

Хід заняття

I. Організація почала заняття.

Психологічний настрій вихованців. Перевірка готовності до заняття.

II . Актуалізація знань, умінь, навичок вихований ників.

Педагог. Дорогі друзі, пригадаємо літню сонячну галявину. Краса!

Велика кількість різних трав, квітів, приємних запахів. І, звичайно, просто неможливо уявити цю галявинку без співу птахів і дзижчання комах! Яких комах ви знаєте?

Вихованці. Коники, сонечка, мурашки, бабки, мухи, павучки.

Педагог. Вірно. А тепер спробуйте відгадати загадку: Спав квітка і раптом прокинувся: Більше спати не захотів, Ворухнувся, стрепенувся, Злетів вгору і полетів.

Вихованці. Метелик.

Педагог. Ми назвали з вами ще одна комаха, з розфарбуванням якого набагато веселіше в лісі. А яких метеликів ви знаєте? А зараз подивіться сценку, яку для вас підготували дівчинки за оповіданням «Чесне гусеничне», її написав Берестов Валентин Дмитрович. ( Додаток 1 ).

Вихованці. Капустница, махаон, репейница, павине око.

Педагог. Молодці! Це найпоширеніші метелики Росії.

Сьогодні на занятті ми з вами зробимо метелика з бісеру.

Педагог звертає увагу дітей на присутність на столах необхідного обладнання.

III . Хід заняття.

Показуючи готовий виріб — метелика, педагог аналізує його разом з дітьми.

Педагог. Найголовнішою і красивою частиною метелики є покриті лусочками крила. Але лусочки потрібні не тільки для краси, без них метелик не змогла б літати.

А що ще є у метеликів?

Вихованці. Тулуб, вусики, лапки, очі.

Педагог. Вірно. Зверніть увагу на дошку. Тут представлені різні види метеликів. Лапок у них 6. Тільце складається з трьох частин (голова, грудка і черевце), на голові є вусики і очі, їх завжди по два. У метелика є чотири крильця: два передніх, трохи більше за розміром, і два задніх, поменше.

По окрасу крил видно, що вони дуже строкаті і яскраві. Ми, перебуваючи на занятті, можемо змоделювати метелика навіть з іншої планети. «Увімкніть» свою уяву і фантазію. Скажіть, якими квітами будете користуватися?

Відповіді дітей.

Показ прийомів роботи (в технологічній послідовник ності).

Педагог. При виконанні роботи ми будемо з вами користуватися прийомом прямого нізанія.

IV . Практична робота.

Демонстрація прийомів роботи, вивчення схеми виготовлення та індивідуальна робота з дітьми.

Педагог. Розгляньте схему плетіння черевця комахи ( Додаток 2 ). А тепер повторюйте за мною:

а) Встановити дріт в отвір однієї намистини і розташувати намистину посередині дроту. Підняти обидва кінці дроту вгору.

б) Потім протягнути правий кінець дроту в отвір другий намистини, утримуючи її вказівним і великим пальцями; просунути лівий кінець дроту з іншого боку отвори. При цьому кінці дроту перетнуться всередині намистини. З’єднати кінці дроту в правій руці і лівою рукою акуратно опустити її вниз так, щоб вона досягла першої намистини.

У цьому випадку вільні кінці дроту будуть рівними. Це черевце метелики і її грудка.

(У зв’язку з особливістю матеріалу (дрібні отвори намистин), здоров’я зберігаючі технології передбачають 2 паузи під час практичної роботи.)

Продовження практичної роботи.

Педагог. Розгляньте схему виконання задніх і передніх крил. Тепер знову повторюйте за мною:

в) На обидва кінці дроту надіти по одній світлій намистині меншого розміру. Краще це робити по черзі. Кінці дроту знову протягнути через отвір другий намистини грудки.

Отримані задні крила повинні бути трохи менше передніх.

г) Підтягнути кінці дроту. Надіти на них великі світлі намистини для передніх крилець. Закріпити їх на другий намистині грудки.

(Нагадати дітям, що крила метеликів кріпляться тільки до грудного відділу тільця, тому в бусинах повинні бути отвори для проходження дроту 3 рази обома кінцями, тобто 6 шарів дроту.) Підтягти дріт, щоб вийшли передні крила метелика.

д) Кінець дроту протягнути в третьому темну намистину з однієї й іншої сторони отвори і підтягнути кінці — це головка метелика.

е) Кінці дроту скласти навхрест і 2 рази скрутити разом. Потім злегка розвести в різні боки — це вусики.

Физкультминутка

Ми топаємо ногами, Ми ляскаємо руками, Киваємо головою.

Ми руки піднімаємо, Ми руки опускаємо, Ми кружляли потім.

Ми топаємо ногами: Топ-топ-топ. Ми руки опускаємо: Хлоп-хлоп-хлоп.

V . Підведення підсумків заняття.

Педагог. Хлопці! В яку пору року з’являються комахи?

Вихованці. Навесні.

Педагог. Яке комаха ми виготовили?

Вихованці: Метелика.

Педагог. З яких частин складається метелик і яке їх кількість?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!